Sprzedaż biletów

Print Friendly, PDF & Email

Sprzedaż biletów

 • Sprzedaż biletów jednorazowych, karnetów oraz biletów okresowych MPK Spółki z o.o. we Włocławku prowadzona jest w kasach biletowych przy ul. Rysiej 3 w dni robocze / poniedziałek- piątek / w godzinach : 8.00 – 16.00 . W pozostałe dni tygodnia / soboty, niedziele i święta / nieczynne.
 • Sprzedaż biletów okresowych prowadzona jest również w recepcji Hotelu Ratuszowy, przy ulicy Bojańczyka 7, w dni robocze w godzinach 8.30 – 16.30.

Zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Spółka z o.o. we Włocławku informuje o możliwości zakupienia biletu okresowego sieciowego na okres jednego miesiąca kalendarzowego, jednej dekady lub dwudziestu dni.Pasażer sam decyduje na jaki okres zakupi bilet okresowy.

Ceny biletów okresowych:
1. bilet na 10 dni (jedna dekada) – 1/3 ceny biletu miesięcznego + 1,00 zł;
2. bilet na 20 dni (dwie dekady) – 2/3 ceny biletu miesięcznego + 1,00 zł;

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Spółka z o.o. we Włocławku,

w związku z coraz liczniejszymi przypadkami utraty (zagubienie, zniszczenie, kradzież i inne zdarzenia) biletów miesięcznych, informuje, że nie będą wystawiane duplikaty w/w dokumentu.

Bilet okresowy (miesięczny) jest traktowany jako usługa (towar, produkt)
i nie podlega powtórnemu wydaniu w przypadku jego utraty.

Klauzula informacyjna dla klientów (zleceniodawców, pasażerów) ->

 

 

Zakup biletów przez telefon komórkowy.
Zarząd MPK Spółka z o.o. we Włocławku informuje pasażerów o możliwości zakupu biletów czasowych i jednorazowych przez telefon komórkowy.
Usługi świadczone są przez firmy mPay, moBiLET, zbiletem.pl oraz SkyCash.

Usługa firmy mPay
Usługa ta jest elektroniczną wersją biletu tradycyjnego, uprawniającego pasażera do przejazdu komunikacją miejską. Umożliwia zakup biletu, okazanie go i późniejszą kontrolę z użyciem telefonu komórkowego.

Jak pobrać aplikację mPay?
Aplikacja mPay jest dostępna na telefony z systemami Android, iOS oraz Windows Phone. Żeby ją pobrać, wystarczy w dedykowanym sklepie z aplikacjami wpisać “mPay płatności mobilne”. Innym sposobem jest wpisanie w przeglądarce internetowej telefonu adresu www.app.mpay.pl.
Podczas pierwszego uruchomienia aplikacja przeprowadza użytkownika przez krótki proces rejestracji.

Metody płatności za bilety
Za bilety użytkownicy mogą płacić środkami pieniężnymi, którymi wcześniej zasilili swoją elektroniczną portmonetkę lub przy użyciu podłączonej do aplikacji karty płatniczej.

a) Karta płatnicza
Podłączenie do mPay karty płatniczej pozwala kupować bilety bez konieczności pamiętania o regularnym zasilaniu konta. Kwota odpowiadająca cenie biletu będzie pobierana bezpośrednio z konta bankowego użytkownika. Z płaceniem kartą nie wiążą się żadne prowizje.

Karty płatnicze z logo różnych banków i organizacji płatniczych można podłączyć do mPay w dowolnym momencie, bezpośrednio z poziomu aplikacji w telefonie. W tym celu wystarczy wejść do zakładki “Karty płatnicze” i założyć swój mPay Wallet – cyfrowy portfel działający w technologii Masterpass. Można również skorzystać ze strony internetowej www.wallet.mpay.pl.

Partnerem mPay w zakresie obsługi transakcji kartowych jest firma Mastercard. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych zabezpieczeń dane kart płatniczych zapisanych w Masterpass są w pełni bezpieczne.

b) Elektroniczna portmonetka
Konto mPay można zasilić na wiele sposobów:

 • bezpłatne zasilenie tradycyjnym przelewem bankowym lub przekazem pocztowym na indywidualny rachunek mPay, który każdy użytkownik znajdzie w swoim panelu użytkownika na www.system.mpay.pl. W tytule przelewu należy podać swój 9-cyfrowy numer telefonu.
 • natychmiastowe zasilenie z konta bankowego za pośrednictwem serwisu eCard. Usługa jest dostępna z poziomu aplikacji oraz strony internetowej www.mpay.pl. Do kwoty zasilenia doliczana jest prowizja w wysokości 2 proc.
 • natychmiastowe zasilenie z karty płatniczej, dostępne z poziomu aplikacji. Do kwoty zasilenia doliczana jest prowizja w wysokości 2 proc.

Zakup biletów
Kupowanie biletów za pomocą mPay jest bardzo proste:

 1. Uruchom aplikację mPay płatności mobilne
 2. Wybierz kafel Bilety
 3. Wybierz z listy miast Włocławek
 4. Wybierz rodzaj biletu: normalny, szkolny, studencki, karta dużej rodziny
 5. Wybierz jeden z dostępnych biletów
 6. Wprowadź numer linii (jeśli jest wymagane) oraz określ liczbę kupowanych biletów
 7. Potwierdź
 8. Wybierz metodę płatności
 9. Zatwierdź transakcję, podając numer PIN

Pamiętaj: Bilet zostanie automatycznie skasowany w momencie zakupu.

Kontrola biletów
Wszystkie zakupione bilety zostają automatycznie zapisane w aplikacji. Podczas kontroli wystarczy wejść do zakładki “Kontrola biletów”, wybrać aktywny bilet i okazać go kontrolerowi. Można to zrobić nawet wtedy, gdy telefon nie ma połączenia z Internetem.

Inne funkcje mPay
mPay to także szybki sposób na opłacenie domowych rachunków, zakup doładowań telefonów na kartę i gier online, przelewy między użytkownikami czy wspieranie organizacji charytatywnych.
Więcej informacji o mPay można znaleźć na stronie internetowej http://www.mpay.pl Dla użytkowników dostępne jest Biuro Obsługi Klienta, pod adresem bok@mpay.com.pl lub numerem telefonu (34) 390 55 57.


Usługa firmy moBiLET
moBILET stanowi wygodną i nowoczesną alternatywę dla tradycyjnego systemu dystrybucji biletów komunikacji miejskiej. Daje pasażerom komunikacji miejskiej dostęp do wszystkich potrzebnych biletów zawsze i wszędzie przez 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu, bez konieczności szukania kiosku czy posiadania gotówki na ich zakup. Użytkownik może również w prosty i szybki sposób skasować dowolny rodzaj biletu dla swoich współpasażerów.

moBILET działa na zasadzie elektronicznej portmonetki – przedpłata (prepaid) na indywidualny rachunek moBILET, otrzymany podczas rejestracji. Aby dokonać wpłaty na konto Użytkownik może skorzystać z tradycyjnego systemu bankowego, karty kredytowej, szybkiego e-transferu poprzez panel użytkownika lub bezpośrednio z aplikacji mobilnej (usługa dostępna na wybranych platformach smartfon).

Jak zostać użytkownikiem systemu moBILET?
Prosta jednorazowa i bezpłatna rejestracja poprzez aplikację mobilną lub na www.mobilet.pl.
Na smartfony aplikacja pobierana jest poprzez platformę danego systemu operacyjnego.
Użytkownicy tradycyjnych aparatów telefonicznych:

 • użytkownik wypełnia elektroniczny formularz
 • system automatycznie wykrywa i weryfikuje posiadany aparat
 • zostaje przypisany indywidualny numer rachunku rozliczeniowego
 • klient otrzymuje spersonalizowaną aplikację moBILET bezpośrednio na swój telefon.

Kasowanie biletów komunikacji miejskiej:

 • uruchomienie aplikacji
 • wybór rodzaju taryfy
 • wybór żądanego rodzaju biletu
 • potwierdzenie zamiaru skasowania wybranego biletu (system łączy się z serwerem za pomocą Internetu gdzie operacja zostaje zapisana w bazie danych)
 • pasażer otrzymuje potwierdzenie w postaci elektronicznego biletu
 • bilet zostaje zapisany w pamięci aplikacji na telefonie, dzięki czemu można go wyświetlić w dowolnym momencie np.: w celu kontroli.

Aby poznać szczegóły aktywacji usługi i zakupu biletów kliknij tutaj


Usługa zakupu biletu okresowego przez internet (zbiletem.pl).

Jak kupić bilet okresowy przez internet?

 1. Wchodzimy na stronę www.zbiletem.pl, miasto Włocławek i wybieramy odpowiedni dla siebie bilet, podajemy minimum danych pasażera i płacimy przelewem lub kartą.
 2. Następnie pobieramy aplikację mobilną zbiletem na smartfona i gotowe.
 3. Bilet przechowujemy w aplikacji w smartfonie. Podczas kontroli po prostu pokazujemy kontrolerowi bilet na ekranie telefonu.

Bilety na stronie www.zbiletem.pl są oczywiste dostępne dla pasażerów w tej samej cenie co w kasach MPK, bez żadnych dodatkowych opłat.
Wszystkie informacje na temat usługi dostępne są na stronie internetowej www.zbiletem.pl.

Usługa firmy SkyCash.

Kupowanie biletów komórką przy użyciu aplikacji SkyCash.

Obecnie w aplikacji dostępne są bilety jednorazowe i dobowe (normalne, szkolne i studenckie) oraz specjalne i okresowe.

Promocja powitalna
Po założeniu konta pierwszy bilet komunikacji miejskiej w cenie do 4 zł można ?skasować? zupełnie za darmo. Powitalna promocja dotyczy wszystkich nowych

użytkowników z saldem 0 zł, którzy nie wykonali jeszcze żadnej transakcji.

Jak pobrać aplikację SkyCash?
Żeby móc kupować bilety za pomocą SkyCash, wystarczy posiadać telefon komórkowy z systemem Android, iOS lub Windows Phone i zainstalować bezpłatną aplikację. Można to zrobić wpisując w przeglądarce telefonu adres m.skycash.com lub korzystając z dedykowanego sklepu z aplikacjami: Google PlayApp Store i Windows Phone Store. Aplikację można też pobrać wysyłając SMS-a o treści 1 na numer 510 510 205 (opłata zgodna z cennikiem operatora telekomunikacyjnego).

Podczas pierwszego uruchomienia SkyCash w telefonie użytkownik zostaje przeprowadzony przez krótki proces rejestracji.

Rejestracja karty płatniczej / Doładowanie konta

Podobnie jak w tradycyjnych punktach sprzedaży, do zakupu biletów potrzebne będą środki

pieniężne. SkyCash umożliwia bezpieczne zarejestrowanie karty płatniczej MasterCard lub Visa,
jak również zasilanie elektronicznej portmonetki.

W pierwszym ze wspomnianych rozwiązań należność za bilety jest pobierana bezpośrednio z konta bankowego. Kartę można zarejestrować z poziomu aplikacji lub po zalogowaniu się do serwisu transakcyjnego na www.skycash.com.

Druga możliwość to płatność środkami zgromadzonymi na koncie SkyCash. Aby dokonać transakcji w ten sposób, należy wcześniej zasilić elektroniczną portmonetkę. Można to zrobić na wiele sposobów, np. standardowym przelewem bankowym lub przelewem ekspresowym (Przelewy24, Dotpay, eCard) z poziomu aplikacji lub strony internetowej www.skycash.com.

Zakup biletów

Korzystanie ze SkyCash jest bardzo proste. Wystarczy uruchomić aplikację w telefonie, otworzyć zakładkę “Komunikacja miejska” i z listy miast wybrać Włocławek. Aplikacja zapamięta ten wybór i podczas kolejnych zakupów można będzie pominąć ten krok. Następnie pasażer wybiera jeden z dostępnych biletów. W przypadku zakupu biletu minutowego (np. na 1. linię autobusową do 15 min.) należy wpisać w aplikacji numer linii.

Ostatni krok to zatwierdzenie zakupu biletu, np. kodem PIN lub kodem CVV/CVC2/CVC2/MPIN karty płatniczej (trzy ostatnie cyfry numeru na jej odwrocie).

Aplikacja pozwala też przyspieszyć kupowanie biletów, poprzez wyłączenie autoryzowania mniejszych transakcji kodem PIN. W tym celu należy wybrać zakładkę Ustawienia konta > Bezpieczeństwo aplikacji i wybrać opcję >Wyłącz PIN dla transakcji < 50 PLN.

 

Kontrola biletów

Wszystkie zakupione bilety zostają automatycznie zapisane w pamięci telefonu i są dostępne w zakładce “Bilety do kontroli”. Podczas kontroli należy okazać kontrolerowi ekran telefonu z wyświetlonym biletem. Aby to zrobić, nie trzeba mieć połączenia z Internetem.

Kontakt
W razie potrzeby pasażerowie mogą kontaktować się ze SkyCash pod adresem: bok@SkyCash.com lub pod numerami: (22) 403 8020, (22) 403 8040. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakup biletów w automatach biletowych znajdujących się w autobusach.

Kontakt

Adres

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością ul. Rysia 3 87-800 Włocławek
e-mail: sekretariat@mpk.com.pl strona: https://www.mpk.com.pl

Godziny urzędowania

Biuro: w dni robocze od poniedziałku do piątku od godz. 6:40 do godz. 14:40 Dyspozytor: całodobowo

Dla pracowników

Telefony

Sekretariat 54 236-42-81, 54 230-93-00 Dyspozytor 54 230-93-13

Rozkład jazdy
Biuletyn Informacji Publicznej
Czytanie linków
Wysoki kontrast
A | A
reset